80 Rocznica II Wojny Światowej

W tym roku minęła 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej, najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku. Nasza szkoła chcąc w szczególny sposób uczcić pamięć o tych wydarzeniach, przygotowała specjalny program uroczystości wrześniowych. Co tydzień dzięki uczniom klasy A-Level: Szymonowi M., Oliwierowi T., Lilianie E. Korneliuszowi N., Mateuszowi Z., Adrianowi G., i Bartłomiejowi W., mieliśmy możliwość poznawać historię tych tragicznych dla Narodu polskiego dni, poprzez przedstawione na porannym apelu prezentacje.Wzruszające chwile przeżyliśmy także dzięki przedstawieniu, które przygotowała młodzież klasy GCSE z pomocą Pani Anny Mateckiej.  Autentyczne nagrania z pierwszych dni wojny, wiersze, dialogi i piosenki przypomniały nam najważniejsze wydarzenia z tamtego okresu ludzkiego terroru. Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki wyjątkowemu przygotowaniu uczniów mieliśmy także możliwość poczuć i spróbować zrozumieć to, co czuli ludzie w tamtych, jakże trudnych chwilach dla naszego kraju.

Pamięć poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej została uczczona, także poprzez niezwykły, pełen emocji Koncert Nie(zakazanych) piosenek, w wykonaniu dzieci: Karoliny N., Natalii Z., Heleny W., Julii P., Anastazji N. i pracowników szkoły, przy akompaniamencie pani Alicji Heeran. oraz Olivii  Abigail D. Wspólnie przeżyte chwile miały na celu przypomnienie młodemu pokoleniu o tragicznych ale i bohaterskich wydarzeniach z naszych dziejów, by tym samym kształtować w nich poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne tutaj.