Jasełka

14 grudnia przyszliśmy do szkoły odświętnie ubrani. Tego dnia już od rana mogliśmy podziwiać tradycyjne Bożonarodzeniowe rękodzieło naszych uczniów i nie tylko. Na tradycyjnym już świątecznym kiermaszu można było nabyć też między innymi wyroby cukiernicze, pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem, bombki, choineczki, stroiki, nie zabrakło również ofiarowanych książek i zabawek dla dzieci oraz niezwykłych czapeczek i maskotek przygotowanych przez panią Krystynę.
W Bożonarodzeniową atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas 5 i 6, gdy o godzinie 12 przedstawili nam Jasełka. Maria, Józef, pasterze, trzej królowie, aniołowie po raz kolejny przeżywali cud narodzin Jezusa – człowieka w ubogiej stajni na sianie. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami. Dekoracje, piękne stroje i  przekazywane treści sprawiły, że wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Na koniec wspólnie z rodzicami i zebranymi gośćmi odśpiewaliśmy znane kolędy i pastorałki a pani dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt.