Konkursy o Stefanie kardynale Wyszyńskim

Dzień Patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego należy do ważnych wydarzeń w życiu naszej szkoły. Kardynał Wyszyński  to człowiek o niezwykłej osobowości, kapłan, któremu przyszło piastować funkcję Prymasa Polski w wyjątkowo trudnych dla naszej Ojczyzny czasach. To wielki patriota i Ojciec Narodu, więzień czasów stalinowskich. Przez 33 lata duchowy przywódca Polaków, niezwykły mąż stanu i głowa Kościoła- wzór odwagi, męstwa i mądrości. Chcemy, aby nasi uczniowie wpatrywali się w tę pełną świętości i mądrości postać, czerpali z niej siły i wzór do naśladowania. W związku z tym w tym roku postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole dwa wyjątkowe konkursy, pozwalające naszym uczniom przybliżyć tę niezwykłą postać Prymasa Tysiąclecia.

Pierwszy konkurs plastyczny zatytułowany został „Stefan Kardynał Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży” dla wszystkich klas szkoły. Wszystkie szczegóły na jego temat w formie regulaminu można przeczytać tutaj:

Regulamin Konkurs Plastyczny

Drugi konkurs jest dla klas IV do A-Level i będzie dotyczył wiedzy o patronie szkoły i zatytułowany jest „Życie i działalność Stefana Kardynała Wyszyńskiego”. Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa oraz pytania konkursowe umieścilliśmy w regulaminie tutaj:

Regulamin Konkurs Wiedzy

Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w obu konkursach i życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy o naszym Patronie szkoły.