Warsztaty z prof. Jackiem Pyżalskim

Dzięki zaproszeniu Polskiej Szkoły im. Królowej Jadwigi Forest Gate – Ilford, dwie nasze nauczycielki Beata Bucewka i Bogumiła Szymańska, mogły uczestniczyć w szkoleniu z profesorem Jackiem Pyżalskim. Warsztaty skupiły się na dwóch zasadniczych tematach „ Jak zmotywować niezmotywowanego” oraz „ Co działa, kiedy nic nie działa – małe i większe sposoby na trudne zachowania”.

Pan Jacek Pyżalski to doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (UAM, 2012). Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pracuje na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu (UAM w Poznaniu) oraz jest adiunktem w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi – w Krajowym Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy. Mediator sądowy. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań. W czasie dwudziestoletniej pracy, na podstawie własnych doświadczeń, oraz obserwacji różnych nauczycieli wypracował unikalny styl pracy z dziećmi sprawującymi trudności w każdej kategorii wiekowej. Podczas wykładu profesor  wspominał o ‘zasadzie pęku kluczy’. Klucze oznaczają sposoby pracy nauczyciela. – Gdy klucz nie pasuje do zamka (metoda do ucznia), nie wystarczy powiedzieć ‘mój klucz nie działa’, bo jeśli jest to jedyny klucz, to nic więcej nie zrobimy – wyjaśniał.  Swoje metody oparte na tym doświadczeniu przedstawił zgromadzonym nauczycielom na warsztatach.

Warto skorzystać z jego obszernej wiedzy, gdyż jest skierowana nie tylko do nauczycieli ale także do rodziców i opiekunów. Zachęcamy do przeczytania książek pana prof. Jacka Pyżalskiego, a także wysłuchania niektórych jego wykładów na Facebooku lub YouTube.

Zdjęcia z szkolenia w naszej galerii.