Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość…

Marcin Wolski – “Niepodległość”

12 listopada w naszej szkole, uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości, na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na uroczystym apelu, wysłuchaliśmy rozważań o tym czym jest wolność dla każdej osoby przygotowanych przez uczniów klasy GCSE oraz w zadumie obejrzeliśmy Teatr cieni przygotowany przez klasę A-level.
Następnie podczas zajęć uczniowie w naszej szkole rozmawiali na temat historii Polski oraz o naszych narodowych bohaterach. Recytowali na zajęciach wiersze patriotyczne, rozmawiali o symbolach narodowych oraz o Józefie Piłsudskim i jego roli w odzyskaniu przez Polskę niepodległości., wykonywali szereg interesujących zadań i łamigłówek związanych z tym świętem, a nasi najmłodsi podopieczni stworzyli biało-czerwoną flagę. Dodatkowo starsi uczniowie wzięli też udział w projekcie „ Serce mam biało – czerwone”.
Tego dnia wspólnie uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Zapraszamy do galerii.