Konkurs recytatorski „Zimowe wierszyki”

25 lutego 2023 roku w klasach drugich odbył się konkurs recytatorski „Zimowe wierszyki” zorganizowany przez panie: Joannę Marek-Deda i Joannę Brudzińską-Sajedi.

Główne cele konkursu  to: zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W  konkursie wzięli prawie wszyscy uczniowie klas drugich, a do finału dostało się aż 11 uczniów. O wynikach zdecydowało czteroosobowe jury, w skład, którego weszły pani Dyrektor Joanna Rann, pani v-ce Dyrektor Natasza Radaczyńska, pani Elżbieta Zakrzewska i gościnnie Zosia Melańczuk – absolwentka naszej szkoły.

Recytację oceniano stosując pięciostopniową skalę (1–5). Na ocenę miały wpływ następujące elementy: tempo, intonacja, interpretacja, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a dyplomy i nagrody zostały rozdane na apelu porannym 4 marca.  A oto wyniki:
Miejsce 1 – Maja R. (2b) i Alexander S.
Miejsce 2 – Maja S. (2b) i Samuel Ż. (2b)
Miejsce 3 – Maciej W. (2b) i Edward HO (2b)
Wyróżnienia – Julia P. (2b), Xawier S. (2a), Nathaniel K. (2a), Natalia Z. (2a), Emily G. (2a)