Nasi przyjaciele z GCSE

Dzieci naprawdę potrafią uczyć się od siebie i bawić ze sobą. W związku z tym po raz kolejny zorganizowaliśmy integracyjną lekcję w naszej szkole. Tym razem klasa GCSE odwiedziła zarówno klasę trzecią jak i klasy czwarte.To było niezwykle inspirujące spotkanie. w klasie trzeciej królowała wspólna Drama z czasownikami, rzeczownikami i przymiotnikami oraz praca w grupach podczas której uczniowie tworzyli opowiadania z rzutu kostką, zamieniali się podczas czytania w śpiewaków i komentatorów sportowych, a na koniec z rzeczowników tworzyli plakaty i hasła reklamowe. Fascynująco i radośnie było również w klasie czwartej. Uczniowie wspólnie grali w pytania z kart, tworzyli słowa na plecach koleżanki, które następnie trzeba było odgadnąć, bawili się w”państwa i miasta” tym razem jednak z częściami mowy, układali “lepieje”, tworzyli nowe wyrazy z jednego dłuższego oraz grali w memory.
Dzieci i młodzież wspierali się wzajemnie zarówno w uczeniu się umiejętności typowo szkolnych jak i kompetencji społecznych: dostrzeżenie potrzeb drugiego człowieka, umiejętność wyrażania własnego zdania i emocji, zabawy z rówieśnikami, zaufania itp. Z pewnością zacieśniło to więzi między dziećmi, podbudowało wzajemne zaufanie, a także stworzyło dobry klimat do zawierania i podtrzymywania znajomości między uczniami.