Październik miesiącem różańca

Miesiąc październik poświęcony jest Maryi i pięknej modlitwie różańcowej, modlitwie prostej, a zarazem kompletnej pod każdym względem. W różańcu łączą się i uzupełniają wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo, dziękczynienie. Papież Leon XIII widział w różańcu „skrót całej religii chrześcijańskiej” i „streszczenie całej Ewangelii”.
Uczniowie naszej szkoły, którzy w tym roku przystępują do pierwszej Komuni Świętej, poświęcili w kościele swoje komunijne różańce, a na lekcjach religii modlą się wraz z ks. Markiem Gałuszką oraz starają się uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych, w każdy wtorek i środę o godzinie 18.30 (w kościele na Finchley) oraz w niedzielę o godzinie 15.30.(w kościele na Whetstone)