Polish Heritage Day

Jak co roku świętowaliśmy w tą sobotę wyjątkowy projekt polonijny zainaugurowany przez ambasadora Arkadego Rzegockiego. W całym Londynie  wspólnie świętowaliśmy przez polską społeczność Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Dień Flagi RP przypadające 2 maja, jak i Święto Konstytucji 3 Maja. Staramy się tym samym upamiętnić wspólnie dziedzictwo przeszłych pokoleń i współczesny, pozytywny wkład Polaków w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii. Oficjalne logo inicjatywy stworzone zostało w oparciu o biało-czerwoną szachownicę lotniczą, która była symbolem używanym przez polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym Ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

W naszej szkole wspólnie spotkaliśmy się na pysznym polskim śniadanku podczas którego prezentowano piosenki, dzieci zatańczyły Krakowiaka, a w międzyczasie podziwialiśmy wystawę o tematyce patriotycznej. W każdej klasie staraliśmy się przybliżyć uczniom to co najlepsze w naszej polskiej kulturze i narodowym charakterze.

Dziekujemy wszystkim Rodzicom w organizacji tego wspaniałego dnia.

Fotorelacja w naszej galerii.