Spotkanie z pisarzem

Czytaj książki pouczające dla upiększenia umysłu lub uszlachetnienia serca.”

Tadeusz Kościuszko

18 marca odwiedził nas pan Wojciech Filaber, autor książek o bohaterach wojennych Niedźwiadku Wojtku i Piesku Ciapku.

Zgromadzeni uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję poznać osobiście pisarza literatury adresowanej do młodego czytelnika. Wojciech Filaber jest polsko-brytyjskim autorem książek dla dorosłych i dzieci. Wychował się na Mazurach. Ukończył w 2009 roku licencjat z psychologii na Middlesex University w Północnym Londynie. Jest też scenarzystą z kilkoma gotowymi scenariuszami, które czekają na producenta. Największą jednak popularność wśród dzieci zdobył poprzez autorskie książeczki o przygodach Niedźwiadka Wojtka i Pieska Ciapka, które przetłumaczono również na język angielski i chiński.

Na autorskim spotkaniu, Pan Wojciech opowiedział o tym jak rozpoczął przygodę z pisaniem książek oraz odpowiedział na wszystkie dociekliwe pytania naszych uczniów.

Wszyscy od razu zauważyli pasję, z jaką pisarz opowiada o swoich dziełach i zaciekawieniem wsłuchiwali się w jego opowiadania.

Po oficjalnej części spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia książek, uzyskania autografu oraz zrobienia sobie zdjęcia z pisarzem. Wszyscy zadowoleni opuścili spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!