Niezwykła wizyta kl.8 w kl.2 b

Nasi dzielni ośmioklasiści, dołączyli w ostatnią sobotę do zajęć naszych wspaniałych drugoklasistów. Wszyscy wspaniale się bawili, a jednocześnie uczyli i pomagali wzajemnie.

Dzieci i młodzież wspierali się zarówno w uczeniu się umiejętności typowo szkolnych (nauka o św. Mikołaju, rozwiązywanie zadań, łamigłówek) jak i społecznych: dostrzeżenie potrzeb drugiego człowieka, umiejętność wyrażania własnego zdania i emocji, zabawy z rówieśnikami, budowanie wzajemnego zaufania. W takich sytuacjach dziecko wspierane przez innego ucznia szybciej radzi sobie ze zrozumieniem trudnego dla niego zagadnienia.

Z pewnością jest to bardzo potrzebna forma pracy z uczniami, która wpływa pozytywnie na ich wzajemne relacje, dlatego też na pewno jeszcze nie raz nasi fantastyczni uczniowie spotkają się na wspólnych lekcjach.