Katarynka

W minioną sobotę nasi piątoklasiści zaprosili klasy czwarte na spektakl „ Katarynka” na podstawie książki Bolesława Prusa.

Nasi wspaniali uczniowie metodą dramy przenieśli wszystkich na ulice dawnej Warszawy. Z refleksją oglądali wzruszającą historię o samotnym panu Tomaszu i niewidomej dziewczynce, której jedyną radością stała się grająca katarynka. Przy dźwiękach katarynki przenieśliśmy się do1880 roku w czasy wędrownych grajków – kataryniarzy. Kostiumy, rekwizyty oraz dekoracje stworzyły niepowtarzalny klimat. Po zakończeniu przedstawienia, publiczność nagrodziła naszych aktorów gromkimi brawami.
Dla uczniów naszej szkoły była to okazja do utrwalenia treści utworu literackiego, a także odniesienia treści tekstów  do własnego doświadczenia.