Przygoda z lekturą w klasie 3

W ostatnim czasie uczniowie klasy 3 omawiali treść książki Waldemara Cichonia pt. „ Cukierku ty łobuzie”. Przebojowa, pełna humoru i zwrotów akcji lektura, bardzo przypadła do gustu naszym młodym czytelnikom.

„To niezwykle zabawna i wciągająca lektura szkolna. Tytułowy kotek Cukierek jest wielkim rozrabiakom, a to wszystko robi tylko i wyłącznie w celu zabawy i przyjemności. Nie jest zły, po prostu jest sobą.

Trzecioklasiści w trakcie swoich zajęć rozmawiali na temat treści książki, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, z radością opowiadali o najzabawniejszych przygodach i wyczynach głównego bohatera. Następnie wykonali metryczkę książki, porządkowali zdarzenia według kolejności chronologicznej, wykonali scenki dramowe, sprawdzające znajomość lektury, a na koniec wykonali piękne tematyczne prace plastyczne i wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą okładkę przygód niesfornego kotka.

Nasi uczniowie pokochali tą lekturę więc zapraszamy wszystkie dzieci do jej przeczytania.