Olimpiada z Języka Polskiego

Z wielką radością, a zarazem dumą informujemy, że nasza uczennica Julia J z klasy GCSE, zajęła wspaniałe trzecie miejsce w I Olimpiadzie z języka polskiego w Londynie.

Celem tego wydarzenia była popularyzacja i promocja języka polskiego wśród dzieci i młodzieży polskich szkół sobotnich. Julia i inni uczestnicy zmierzyli się z trzema etapami konkursu: dyktandem na terenie szkoły, testem z czytania ze zrozumieniem (online) oraz z egzaminem ustnym (online). Uczniowie musieli wykazać się znajomością ortografii, gramatyki, związków frazeologicznych, słownictwem, a także interpretacją wierszy.

W tych trudnych etapach, Julka była wspierana przez panią Agnieszkę i panią Anię.

Wszystkim uczestnikom Olimpiady z Języka Polskiego serdecznie gratulujemy, a Julce dodatkowo dziękujemy za tak piękne reprezentowanie naszej szkoły.