Walentynki u naszych przedszkolaczków

Św. Walenty, od którego wszystko się zaczęło, był biskupem rzymskim, bardzo cenionym przez chrześcijan. Udzielał potajemnie ślubów żołnierzom w czasach, kiedy było to zabronione. Aresztowany, podnosił na duchu innych więźniów, ukazując im piękno i wartość prawdziwej miłości. Postać świętego Walentego zainspirowała ludzi do tego stopnia, że po jego śmierci, zaczęto obchodzić Dzień Zakochanych. Z tej okazji również nasze kochane przedszkolaczki zapoznały się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach oraz wykonały przepiękne prace plastyczne dla swoich rodziców, które możemy podziwiać w galerii.