VB “Katarynka”

Dnia 09.10.21 klasa V B przygotowała inscenizację “Katarynki” w oparciu o tekst, który zostal zaadaptowany przez metodyków ODN dla dzieci ze szkół polonijnych.
Zdjęcia placu zabaw i współczesnych osiedli mieszkaniowych , zdjęcia warszawskich kamienic starej Warszawy ” przegadaliśmy” w ubiegłym tygodniu przed przeczytaniem tekstu. Dzieci były zachwycone  propozycją przygotowania inscenizacji, rozdzieliliśmy role. Były one bardzo trudne dla każdej postaci, ponieważ te postacie pokazywały wyłącznie następujące po sobie wydarzenia.
Wszystko wspaniale się udało.
Co ciekawe, dzieci doskonale wcieliły się w odgrywane postacie, współczesność nie przeszkadzała przedwojennej Warszawie. W 1000% została uchwycona została dramaturgia sytuacji, przemiana pana Tomasza i pojawiła się nadzieja na całkowite wyleczenie dziewczynki.
Mieliśmy chwilę na omówienie naszego przedsięwzięcia, a dzieci wspaniale odpowiadały na każde zadane pytanie.