Konkurs ” Zaprojektuj okładkę do lektury”

Niedawno nasi kochani trzecioklasiści mieli przyjemność opracowywać na lekcjach języka polskiego lekturę “Cukierku, ty łobuzie” Waldemara Cichonia. To zabawna historia o kotku, który każdego dnia przeżywał niecodzienne przygody, tym samym sprawiając mnóstwo radości ale i kłopotów swojej rodzinie. Dzieci pokochały tą niezwykłą lekturę, więc postanowiliśmy im zorganizować konkurs plastyczny na projekt okładki do kolejnej części przygód niesfornego kotka. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było zaprojektować okładkę tak, aby rysunek nawiązywał do treści książki, a sposób wykonania był staranny ,ciekawy i przede wszystkim pomysłowy. Komisja oceniała nie tylko szatę graficzną, ale również uwzględnienie w projekcie tytułu książki, danych o autorze i ilustratorze, nie było więc to łatwe zadanie, ale prace prezentowały się przepięknie. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a za pierwsze trzy miejsca uczniowie odebrali nagrody książkowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia dostępne w galerii.