Rekolekcje wielkopostne i kiermasz

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas refleksji, dobroci i dzielenia się dobrem.To także czas kiedy staramy się naszym uczniom przybliżyć te najważniejsze polskie święta w roku, poprzez nauczanie o polskich tradycjach i zwyczajach. W atmosferę Świąt wprowadził nas ks. Marek przygotowując nas duchowo już w Wielkim Poście, ponieważ oprócz uczestnictwa naszych uczniów i pracowników szkoły w Drodze Krzyżowej, już 19 marca nasza wspólnota szkolna przeżywała czas Wielkopostnych Rekolekcji. Na zaproszenie ks. Marka Gałuszki odwiedził nas szczególny gość, o. Mirosław, franciszkanin z Niepokalanowa. Dzieciom i pracownikom szkoły opowiadał o pracy apostolskiej i misyjnej zakonnego zgromadzenia franciszkanów. Dzięki dokumentacji fotograficznej, nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienne życie na Misjach, jak wygląda szkoła w innym kraju i jak spędzają czas ich rówieśnicy. Spotkanie z o. Mirosławem skłoniło nas do zadumy nad naszym powołaniem i życiem.
W okresie przygotowań do przerwy świątecznej nie zabrakło również tradycyjnego już u nas Kiermaszu Wielkanocnego. Rodzice oraz przyjaciele naszej szkoły, sprzedawali przeróżne ozdoby wielkanocne, które wcześniej przez długie tygodnie przygotowywali w domu. Wybór ozdób był ogromny. Zachwycały one swoim wyglądem oraz pomysłowością. Na stoisku dominowały króliczki i jajka wielkanocne oraz piękne, ręcznie wykonane koszyczki i serwetki. Nie zabrakło również książeczek i zabawek dla najmłodszych dzieci oraz słodkiego poczęstunku.
£289 – tyle pieniążków zebraliśmy podczas naszego Festynu Świątecznego. Cały dochód przeznaczony będzie na pomoc mieszkańcom Ukrainy.
 Dziękujemy bardzo za wsparcie i współpracę.

Wszystkim uczniom, ich rodzinom, pracownikom i przyjaciołom szkoły,
z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy najserdeczniejsze życzenia wiary, nadziei i miłości.

Niech czas świąteczny sprzyja refleksji nad tym co minęło i co nadejdzie,

i przyniesie siłę do pozytywnych zmian.

Wesołego Alleluja!