Jubileusz 10-lecia naszej szkoły

10 marca 2018 r. był niezwykle uroczystym dla nas dniem , bowiem obchodziliśmy wspólnie Jubileusz 10-lecia istnienia naszej szkoły oraz święto naszego patrona Stefana kardynała Wyszyńskiego.

W pięknie udekorowanej sali, szanownych gości powitał prezes szkoły Piotr Nowicki. Przemowę wygłosił Ks. prałat Stefan Wylężek Rektor PMK oraz Pan Konsul Michał Mazurek. Przeczytano również listy gratulacyjne z Kancelarii Prezydenta RP oraz od pani minister Marii Anders. W tym wyjątkowym wydarzeniu nie zabrakło także z nami delegatów z Polskiej Szkoły na Wembley w Londynie pani Małgorzaty Sędzielewskiej i pani Anny Budzińskiej, absolwentów szkoły, byłych jej pracowników i  rodziców naszych uczniów.

Dostojeństwa uroczystości dodawał poczet sztandarowy wprowadzony przez naszych uczniów. Jubileusz rozpoczęła uroczysta Msza Święta. Po nabożeństwie i krótkiej przerwie na poczęstunek, nasz konferansjer pani Kasia Władyka zaprosiła nas na pokaz slajdów, gdyż z okazji tak znakomitej uroczystości jak mijający właśnie jubileusz nie sposób nie sięgnąć pamięcią wstecz i przywołać pięknych i wzruszających wspomnień.  Święto szkoły stało się również okazją do zaprezentowania galerii portretów nauczycieli wykonanych przez naszych wspaniałych uczniów.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, którą zaczęliśmy od skeczu – czyli Nasza Szkoła z przymrużeniem oka. Z wielką radością i jednocześnie podziwem obserwowaliśmy kunszt aktorski naszych  wychowanków i nauczycieli. Następnie przyszedł czas na piękne wierszyki i piosenki o szkole, nauczycielach i Patronie szkoły. Niespodzianką na koniec była wspólnie wykonana pieśń przez chór składający się z pracowników i podopiecznych naszej szkoły. Nad całością przygotowań i występów artystycznych czuwały panie Natasza Radaczyńska, Katarzyna Bednara, Bogumiła Szymańska, Aleksandra Antonowicz oraz panie Alicja Heeran, Magdalena Jaskólska.

Uwieńczeniem  uroczystości był Polonez czyli reprezentacyjny polski taniec narodowy, który dla zebranych gości wykonała nasza kadra, rodzice i uczniowie klasy A-level.

Na koniec poczęstowaliśmy wszystkich przybyłych naszym urodzinowym tortem. Ku pamięci minionych 10-ciu lat istnienia placówki została opracowana kronika szkoły przez panią Aleksandrę Antonowicz, Nataszę Radaczyńską i pana Grzegorza Gronia. A dzięki wsparciu finansowym pani Edyty Chabielskiej oraz jej męża pana Krzysztofa Bironta mogliśmy tą kronikę wydać i rozdać wszystkim na uroczystości.

Podczas części popołudniowej rozdano dyplomy i nagrody kadrze, współpracownikom szkoły a także zaproszonym gościom. Następnie mogliśmy wspólnie powspominać przy wspaniałym akompaniamencie pana Ryszarda Bielickiego. Wspaniały catering w części popołudniowej zapewniła firma „Catering pyszności”

Rocznica 10 – lecia szkoły stała się wspaniałą lekcją historii dla naszych uczniów, a dla grona pedagogicznego i absolwentów była świętem wspomnień, świętem minionego czasu oraz świętem trwania. Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich.

W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia i pamięć o szkole.

Zdjęcia z uroczystości tutaj.

Wideorelacja z uroczystości tutaj.