Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności, czyli Polish Billingual Day obchodzony jest w każdy trzeci weekend października. W tym roku celebrowany był17-18 października. W wielu miejscach, pomimo trudnego czasu pandemii, organizowano różnego rodzaju imprezy: spotkania, prelekcje, czytanie książek,  itd . Do obchodów przyłączyły się sobotnie szkoły, różne organizacje i osoby prywatne. Edukacja jest bardzo ważnym elementem życia, szczególnie życia małych Polaków przebywających wraz z rodzicami na emigracji. Warto zadbać o to, aby dziecko mieszkające tysiące kilometrów od Ojczyzny wciąż potrafiło porozumieć się z bliskimi z Polski i swobodnie opowiadać o naszych  zwyczajach i tradycjach. W związku z tym nasza szkoła też przyłączyła się do tego ważnego wydarzenia, a foto relację z niektórych zajęć znajdziecie państwo tutaj.