„….Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył….

„Polska” – Antoni Słonimski

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski, to data odzyskania przez Polaków, utraconej na skutek rozbiorów niepodległości. Święto poświęcone jest pamięci tych , którzy dla Ojczyzny poświęcili swoje najlepsze lata, szczęście osobiste, zdrowie, a niejednokrotnie i życie. Dzisiaj Polska jest wolna. Pragniemy pamiętać i przekazywać dzieciom i młodzieży prawdziwe oblicze naszych dziejów. W związku z tym nasza szkoła zorganizowała konkurs historyczny dla uczniów klas starszych. Do wyboru mieli dwa tematy „ Moja wolna i niepodległa Polska”, oraz „Droga do wolności”. Każdy uczestnik mógł wykonać projekt 3D, prezentację lub filmik.  Dziękujemy tym, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie upamiętniającym  rocznicę odzyskania przez Polskę Nieodległości. Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe i oryginalne, w związku z tym Jury postanowiło nagrodzić każdego uczestnika konkursu., voucherami w wysokości £20.

Nagrodzeni uczniowie to:

• Nicolas L.
  • Zosia Sz.
  • Władek K
  • Samuel Ch.
  • Dariush S.
  • Alex D.
  • Julia P.
  • Julia i Nelly J.
  • Szymon Ż.
  • oraz wyróżnienie Alex J.

Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, a wszystkim dzieciom dziękujemy za kultywowanie tradycji i historii naszego Narodu poprzez pamięć o tych, którzy oddali życie w obronie wolności.