Świąteczny czas w naszej szkole

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze…

Przedświąteczny czas w naszej szkole jest zawsze wyjątkowy. Panuje wtedy ciepła, domowa atmosfera. W klasach śpiewane są kolędy, dzieci poznają tradycje świąteczne i piszą świąteczne życzenia. W tym roku było tak samo. Uczniowie wykonali własnoręcznie kartki z życzeniami, które zostały przekazane dla naszych rodaków, osób starszych mieszkających w Londynie. Cieszymy się, że dzięki naszym podopiecznym, starsze osoby mogły poczuć się zauważone oraz docenione za ich dobroć i życiową mądrość. Dzieci wykonały również świąteczne kartki dla Tymka, naszego nowego przyjaciela dla którego nasza szkoła postanowiła zrealizować jego prezentowe marzenia. W tym celu zorganizowaliśmy dla niego zbiórkę charytatywną, aby każdy mógł poczuć się św. Mikołajem.

Po raz kolejny odbył się też kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, itp. Wszystkie ozdoby zostały zaprezentowane w holu. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci. Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. Oprócz ciekawych dekoracji znalazło się również stoisko ze słodkościami w postaci ciast, ciasteczek, pierników oraz potraw wigilijnych czyli pierogów, uszek i krokietów.

Kulminacją wydarzeń tego wyjątkowego dnia była jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych, czyli inscenizacja o Bożym Narodzeniu zwana Jasełkami. W tym roku przygotowali ją dla nas uczniowie z klasy 8 przy gościnnym udziale Amelki oraz kilku nauczycieli. Tradycja pozwala by do treści przedstawienia mogły przenikać sceny i postaci wywodzące się ze współczesności. Tę swobodę w podejściu do tematu w pełni wykorzystała pani Anna Z., która udowodniła, że ten odwieczny temat można ukazać w nowoczesnej, zabawnej, ale i pełnej refleksji formie. Każdy z aktorów mimo tremy starał się wypaść przed zebraną publicznością jak najlepiej. Widać było, że dzieci włożyły dużo pracy w przygotowanie inscenizacji i strojów. Poszczególne sceny widowiska zostały wzbogacone wspólnym śpiewem kolęd. Na zakończenie wszyscy mali aktorzy otrzymali gromkie brawa i tym sposobem jasełka wprowadziły wszystkich w klimat magicznych świąt.

Galeria.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Państwu zdrowia, szczęścia oraz miłości. Aby nadchodzące święta były wolne od trosk i zmartwień życia codziennego, a każdy kolejny dzień w Nowym Roku 2023 był lepszy od poprzedniego.
Niech spełnią się wszystkie Państwa marzenia.
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!