Świąteczny czas w naszej szkole

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia…
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.”

Ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole przebiegł w uroczystej i świątecznej atmosferze. Tego dnia odbyły się spotkania wigilijno-opłatkowe w klasach, festyn świąteczny, scenariusze lekcji obfitowały w zwyczaje wigilijne i tradycje polskiego okresu świątecznego, a na koniec zajęć byliśmy świadkami wyjątkowych wzruszeń uczestnicząc w Jasełkach Bożonarodzeniowych. Uczniowie zaprezentowali sceny, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz pięknej scenografii, ukazali magię świąt i narodzin Chrystusa.

Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością, zadumą i refleksją.

Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i publiczności. Ogromna praca całego zespołu po przedstawieniu nagrodzona została gromkimi brawami, a panująca atmosfera oraz gra młodych aktorów zostały utrwalone na fotografiach.

Po zakończeniu spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły, p. Joanna R., która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom między innymi pani Ani Z. za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Niech tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowym czasem miłości, pokoju i dobroci, a nadchodzący Nowy Rok 2024 obdarzy wszystkich zdrowiem i pomyślnością.

Życzy

Zarząd szkoły, nauczyciele oraz pracownicy.