Uroczystość pasowania na ucznia

W minioną sobotę w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Ten dzień był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Obiecali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wyjątkowym momentem uroczystości, a z pewnością wielkim przeżyciem dla każdego pierwszaka był akt pasowania, podczas którego każdy z nich został mianowany uczniem Polskiej Szkoły Sobotniej im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Londynie.

Życzymy pierwszoklasistom, by nauka w naszej szkole była wspaniałą przygodą, pozwalającą poznawać świat i odkrywać jego uroki.