Wielkanocny czas w naszej szkole

W naszej religii, kulturze i tradycji polskiej, Wielkanoc jest najważniejszym Świętem katolickim. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia po zimie, a tradycje ludowe upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. Ważne jest więc i potrzebne, aby przybliżać naszym dzieciom tradycje wielkanocne i wspólnie z nimi przeżywać ten wyjątkowy okres w roku. W związku z tym , na lekcjach nasi uczniowie uczyli się o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych w dawnej Polsce i dziś , a niektóre klasy wykonywały również dekoracje świąteczne.

Zapraszamy do albumu w galerii.

Zorganizowaliśmy także ponownie kiermasz wielkanocny dzięki współpracy z rodzicami i sponsorami. Każdy mógł na nim zakupić różnorodne dekoracje świąteczne: jajka, króliczki, kurczaczki, baranki, palmy, koszyczki,stroiki oraz mydełka i świece dekoracyjne. Własnoręcznie wykonane ozdoby przyciągały swoim pięknem i wyjątkowością Na kiermaszu nie zabrakło także babek wielkanocnych, pierniczków wielkanocnych, orzeszków pieczonych i innych wypieków. Nie zabrakło również naturalnych maści roślinnych na wszelkie dolegliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu oraz tym, którzy zakupili własnoręczne ozdoby oraz domowe wypieki. Zapraszamy do albumu w galerii

Niech ten wyjątkowy, świąteczny czas będzie wypełniony nadzieją budzącej się do życia wiosny, wiarą w sens życia, optymizmem oraz pięknymi chwilami spędzonymi w gronie bliskich.