Wycieczka szkolna do Krakowa

Pod koniec marca, nasi najstarsi uczniowie spędzili wyjątkowy czas w Krakowie, podczas czterodniowej wycieczki szkolnej. Zwiedzali Kraków szlakiem Drogi Królewskiej, Wzgórze Wawelskie, Katedrę Wawelską, Groby i Krypty Wawelskie, Dzwon Zygmunta, Dziedziniec Zamku Królewskiego oraz odwiedzili Smoka Wawelskiego.

Niezwykłą i interesującą atrakcją było odwiedzenie multimedialnego Muzeum Podziemia Rynku pt.„ Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”, w którym można się było przenieść do wieków średnich oraz poznać historię handlu, rzemiosła i życia w dawnym Krakowie.

W kolejnych dniach odwiedzili również Miejsce Pamięci i Muzeum w Oświęcimiu, które jest miejscem unikatowym zarówno pod względem historycznym, edukacyjnym jak i emocjonalnym.

Na pożegnanie w ostatnim dniu nasi uczniowie mogli podziwiać wspaniałą Kopalnię Soli w Wieliczce i zwiedzić niesamowite korytarze, sale i groty jednej z najstarszych w Europie kopalń soli wpisanej już w 1978 r. na listę dziedzictwa UNESCO. Podziemny spacer zaznajomił uczniów z pracą górników, procesem wydobywania soli oraz pokazał najpiękniejsze sale i pomieszczenia w kopalni.

Po takiej dawce niezwykłych wrażeń, emocji i przeżyć wszyscy bezpiecznie wrócili do Londynu.

Zapraszamy do galerii.