Wystawa z okazji 80-tej Rocznicy II Wojny Światowej

W związku z 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej, powstała w naszej szkole, jedyna w swoim rodzaju wystawa, ukazująca te wydarzenia oczami dzieci. Wśród plakatów i makiet obrazujących wojnę, można było też odnaleźć odznaczenie dla bohatera wojennego w formie dyplomu oraz wyrzeźbiony symbol Polski walczącej. Różnorodność formy i przekazu zaskoczyła nas wszystkich. Nawet symbol lotnictwa polskiego znalazł się na koszulce jednego z naszych uczniów.

Patrząc na prezentowane prace, przypomniano nam historię  naszych rodziców i dziadków. Uświadomiliśmy też sobie, jak wiele jako Naród Polski straciliśmy przez brutalny atak Niemców, a potem przez Rosję sowiecką: tysiące mieszkańców straciło życie, wiele budynków spalono i zrujnowano. Warto zastanowić się nad przyszłością Ojczyzny, by zadbać o to, żeby ta historia się więcej nie powtórzyła.

Wszystkim uczniom, którzy wzieli udział w tej wystawie ogromnie dziękujemy za zaangażowanie, za staranność i oryginalność wykonanych prac i przede wszystkim za patriotyczną postawę.

Zdjęcia z wystawy tutaj.