11 Listopada – Święto Odzyskania Niepodległości

„Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada.
Tym co zmarli za ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy
wolność – polską mowę w szkole
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę…..”

„Jedenasty listopada” Ludwik Wiszniewski.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania i utożsamiania się ze swoją Ojczyzną. Wpajamy im szacunek do polskich symboli narodowych. Dlatego też 11 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe lekcje dotyczące tych ważnych wydarzeń oraz akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy 8 i gościnnie pracowników szkoły i uczniów z innych klas. Nasi utalentowane dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem, tworząc piękne kotyliony, laurki, obrazki uwieczniające sceny z legendy o Lechu, Czechu i Rusie, i pięknie angażowali się w patriotyczne lekcje. które stanowiły wyraz naszej pamięci o wywalczonej niepodległości. Biało- czerwone, narodowe barwy i symbole patriotyczne zapełniły szkołę, dodając uroku temu wyjątkowemu dniu.

O godzinie 12 wszyscy uczniowie, rodzice i zaproszeni goście wzięli udział w patriotycznym przedstawieniu słowno – muzycznym, który rozpoczęto naszym narodowym tańcem Polonezem.

Ze wzruszeniem słuchaliśmy pieśni legionowych i współczesnych piosenek patriotycznych opowiadających o wielkim bohaterstwie walczących za wolność naszej Ojczyzny. Na tle scenerii narodowej nasi młodzi aktorzy wspominali najważniejsze wydarzenia z historii narodu. Uroczystość o doniosłym charakterze przyczyniła się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie i pani Ani, uczniom, nauczycielom i dyrekcji szkoły oraz wszystkim osobom zaangażowanym za tą piękną i wzruszającą akademię. Niech duma z historii Polski wypełni nasze serca, a wspólna pamięć o bohaterach narodowych niech będzie dla nas wszystkich źródłem inspiracji i towarzyszy nam zawsze, kształtując młode pokolenia na drodze do patriotyzmu

Zapraszamy do galerii.