Na zamku królewskim

W sobotę 13 maja uczniowie klasy 2b, w ramach bloku tematycznego „Podróże po Polsce” poprzebierani za księżniczki i rycerzy wybrali się w odwiedziny do słynnych zamków królewskich na terenie Polski.

Byliśmy w Warszawie, Łańcucie, Krakowie, Chęcinach, Książu, Szczecinie, Malborku i Tykocinie. Dzieci dowiedziały się jak ważne były maniery i umiejetność pięknego wysławia się, a także o kodeksie honorowym, którego rycerze i księżniczki przestrzegali. Zastanawiali się też, co mogą zrobić i o czym muszą pamiętać, aby w dzisiejszych czasach zachowywać się jak oni. Uczniowie zobaczyli też jak wyglądał zwykły dzień na zamku i mieli możliwość zagrać w karty, warcaby czy bierki. Nie obyło się również bez tańca i chyba ta część zajęć sprawiła dzieciom najwięcej radości.