Polish Heritage Days 2020

Polish Heritage Days to święto Polaków przebywających poza granicami kraju. Jego celem jest świętowanie i promowanie przez Polaków polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, a także podkreślenie pozytywnej roli, jaką  polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie. Oficjalnym symbolem inicjatywy jest biało-czerwona szachownica lotnicza, która była symbolem używanym przez polskich pilotów walczących w bitwie o Wielką Brytanię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym Ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

W związku z pandemią wirusa, tegoroczne obchody tego święta nie mogły się odbyć tak, jak zaplanowaliśmy w naszej szkole, ale przygotowaliśmy wyjątkowy konkurs, w którym dzieci mogły wykazać się znajomością naszej Ojczyzny i stworzyć coś wyjątkowego.

Do 17 maja dzieci przesyłały nam zdjęcia swoich projektów związanych z obchodami Polish Heritage Days. Temat prac obejmował:
polskie symbole narodowe:

-mapę Polski;
-polskie tradycje
-polskie wzory ludowe/regionalne
-polskie parki narodowe/krajobrazowe/zabytki/skanseny itp
-polskie dania/muzyka/literatura/nobliści/ znane postacie
-Polska, a moja rodzina itd.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Komisja miała bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców, gdyż dzieci wykazały się dużą kreatywnością i miały bardzo ciekawe pomysły na wykonanie swoich prac. Z przyjemnością wyróżniono jednak kilka prac ,a nagrodą główną za I miejsce jest voucher na £40, II miejsce £30, III miejsce £20 i miejsce IV oraz V otrzyma voucher na £10 wartości. Przyznaliśmy również wyróżnienie w wysokości £20, ufundowane przez Prezesa naszej szkoły.

A oto zwycięzcy:

1. Zosia i Amelka Sz.
2. Filip J.
3. Oliver S.
4. Nicolas L.
5. Maja S./ Gabrysia P.
Wyróżnienie – Olivia D.

Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i prawdziwie patriotyczną postawę wobec tak wyjątkowego święta.

Wszystkie zdjęcia prac można oglądać w galerii tutaj.