Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego Patrona Szkoły

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. Ponadto oczekujemy na beatyfikację patrona naszej szkoły.

Proces beatyfikacyjny kardynała Wyszyńskiego trwał 30 lat, do 2019 roku. Rozpoczął się w 1989 roku, czyli osiem lat po jego śmierci. W styczniu 2019 roku komisja lekarzy w watykańskiej kongregacji zatwierdziła dokumentację dotyczącą cudu. Następnie dekret zaakceptowała komisja teologów. Ostatnim etapem była aprobata komisji kardynałów i biskupów.

Niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie – które jest powodem wydania decyzji o beatyfikacji – dotyczy 19-latki ze Szczecina, która w 1988 r. zachorowała na nowotwór tarczycy i nie dawano jej szans na przeżycie. Wtedy grupa sióstr zakonnych i innych osób rozpoczęła modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego. O innych przypadkach uzdrowienia za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego można przeczytać tu  https://opoka.news/ten-cud-zdecydowal-o-beatyfikacji-kard-wyszynskiego. Uzdrowienie nastąpiło nagle i zostało uznane za trwałe. Papież Franciszek zadecydował, iż beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie. To zaszczyt dla naszej szkoły i wielka radość,że to właśnie ten niezwykły Sługa Boży jest Patronem naszej szkoły.

W niedzielę 12 września na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej będzie można śledzić online transmisję beatyfikacji ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy, by link do transmisji udostępniać na portalach internetowych, stronach parafialnych i w mediach społecznościowych.

You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=a1rJ7pbOzFA

Transmisja na żywo będzie także realizowana na Facebooku Archidiecezji Warszawskiej.

Uroczysta Msza Św. Z okazji tego wydarzenia odprawiona zostanie u nas w kościele Marii Magdaleny na Whetstone w Londynie, o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.