Dbaj o język Polski

Polska jest bardzo pięknym krajem. Jak wszyscy wiemy, język polski jest dość trudny, jednak małymi kroczkami i z dużą cierpliwością warto starać się przekazywać, że jest to język piękny z bardzo bogatym słownictwem. I tu, tak daleko od Polski, jest bardzo dużo chętnych dzieci, które chcą się uczyć tego języka.

W ten sposób te dzieci, czują się bliżej narodu swoich rodziców i dziadków, mogą się porozumiewać z  rodziną w Polsce, mogą mieć bezpośredni kontakt z polską literaturą, mogą także budować swoją przyszłość w Polsce – szczególnie w przypadku młodych osób, które marzą o studiowaniu w Polsce. O tych i innych powodach dlaczego warto uczyć się języka polskiego opowiedzieli sami nasi uczniowie, podczas specjalnej akcji promującej mówienie w języku polskim nie tylko w szkole podczas zajęć sobotnich, ale także w domu i podczas spotkań z przyjaciółmi.

Serdecznie zapraszamy na videorelację tutaj.