Konkurs wiedzy o Polsce

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, uczniowie klas trzecich, musieli zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem jakim był klasowy Konkurs Wiedzy o Polsce. Dzieci biorący udział w rywalizacji wykazały się znakomitą wiedzą na temat naszego kraju. Podczas eliminacji wyłoniliśmy do drugiego etapu 11 uczniów. W pełnym skupieniu zmierzyli się oni z sześcioma konkurencjami  o różnym stopniu trudności. Wykazali się: wspaniałą znajomością legend polskich, herbów miast, rozróżnianiem krajobrazów polskich, a nawet potrafili rozpoznać ze słuchu Poloneza, Krakowiaka czy też Hejnał Krakowski. Celem naszego konkursu było motywowanie uczniów do poznawania piękna ojczyzny oraz kształtowanie ich postaw patriotycznych.

Po emocjonującej walce w drugim etapie zwyciężyli:

• I miejsce Helenka Włodarczyk z klasy 3 b
  • II miejsce Alan Pawłowski z klasy 3c
  • III miejsce Adam Fąfara z klasy 3 a

Pierwszą edycję naszego konkursu zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowych dyplomów i książek przy entuzjastycznym odśpiewaniu przez wszystkich uczestników piosenki „Kocham Cię Polsko”.

Wszystkim uczniom składamy ogromne gratulacje z wyników osiągniętych w konkursie.

Fotorelacja w galerii.