Koncert kolęd i pastorałek

…Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…. pod tym hasłem odbył się w naszej szkole wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez klasę A-level 1 i zaproszonych gości. Celem koncertu było podtrzymanie naszej pięknej, polskiej tradycji bożonarodzeniowej jaką jest śpiewanie kolęd i pastorałek.

Na scenie nie zabrakło pięknego śpiewu i gry naszych uczniów. Przy dźwiękach fortepianu i gitar wybrzmiały tradycyjne kolędy „ Cicha noc”, „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi” oraz pastorałki „Świeć gwiazdeczko świeć”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Gore gwiazda Jezusowi”, a także tytułowe „ Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś..”. Dodatkowych wzruszeń dostarczyły nam najmłodsi tańcząc do kolędy z maleńkimi światełkami jako symbolem narodzonego Jezusa, który jest naszym światłem w każdym mroku.

To wspaniale, że koncert kolęd i pastorałek łączy pokolenia i wyzwala niezapomniane emocje. Dziękujemy pani Asi Ż, pani Ewie P. oraz wszystkim uczestnikom koncertu za umożliwienie nam wszystkim uczestniczenia w tak pięknym i wyjątkowym wydarzeniu.