Konkurs “Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży” – wyniki

„TAKIEGO OJCA, PASTERZA I PRYMASA BÓG DAJE RAZ NA TYSIĄC LAT”

Jan Paweł II

Dzień Patrona szkoły ,Stefana Kardynała Wyszyńskiego należy do ważnych wydarzeń w życiu naszej szkoły. Każdego roku wspominamy z wdzięcznością Jego postać i nauczanie. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński był kapłanem niezwykle wymagającym od siebie, pokornym, okazującym szacunek każdemu napotkanemu człowiekowi i mającym świetny kontakt z prostymi ludźmi. Zawsze kierował się sercem, dobrocią i miłością. To dzięki jego wieloletniej posłudze Kościół w Polsce wydał światu najpiękniejszy owoc, jakim był papież św. Jan Paweł II. Ogłoszenie Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12 września 2021 roku o godz. 12:00 w Warszawie, stało się więc wyjątkową okazją aby szczególnie uczcić i  uhonorować pamięć o Prymasie Tysiąclecia. Zaprosiliśmy więc uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w konkursie plastycznym „ Kardynał Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży” oraz konkursie wiedzy o Patronie naszej szkoły.

Podczas oceny prac plastycznych brano pod uwagę przede wszystkim wkład pracy, pomysłowość, samodzielność, oryginalność i estetykę,  oraz różnorodność wykorzystanych materiałów. Wszystkie prace były piękne i wybór jak zawsze był trudny . Natomiast w Konkursie Wiedzy o Stefanie kardynale Wyszyńskim, uczniowie wykazali się dużą wiedzą o życiu, nauczaniu Prymasa Tysiąclecia, jego rodzinie, miejscach w których przebywał oraz wartościach jakie głosił i chętnie odpowiadali na wylosowane pytania. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy poprzez swoje prace wyrazili pamięć i wielki szacunek dla myśli i życia Prymasa Tysiąclecia oraz odpowiedzieli na zaproszenie do refleksji nad dekalogiem miłości.

Na wszystkich uczestników czekają wyjątkowe dyplomy z wizerunkiem postaci Prymasa Tysiąclecia oraz nagrody ufundowane dzięki otwartym sercom naszych sponsorów, w postaci voucherów, książek, zestawów historycznych i koszy podarunkowych. Uroczyste wręczenie odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursu: ks. Markowi Gałuszce, Zarządowi Szkoły, pani Joannie Marek – Deda, sponsorom nagród:

-      Konsulatowi RP w Londynie

-     Małgorzacie i Maciejowi Zagrajek „Pełny Brzuch”

-     Katarzynie Jakubowskiej

-     Przemysławowi K.

-     Ewie i Michałowi M.

-     Agnieszce i Marcinowi Rojek „U Ozików”

-     Parafianom parafii św. Jana Pawła II w Londynie i pracownikom szkoły.

Naszym uczniom i rodzicom  gratulujemy i dziękujemy za udział w tym wydarzeniu.

Oto wyniki Konkursu plastycznego w pięciu kategoriach:

KATEGORIA I – przedszkole i zerówka

• Miejsce 1 – Dawid Ch.
  • Miejsce 2 – Lena P.
  • Miejsce 3 – Mathylda L.
  • Wyróżnienie – Kinga J. oraz Maja S.
  • pozostali uczestnicy: Kacper J., Alex K., Filip Z., Monika M., Alicja D. Maciej W., Dominik P., Filip P., Henry L.

KATEGORIA II – klasy I-III (plus klasa komunijna)

• Miejsce 1 – Amelia Sz. I Lilly K.
  • Miejsce 2 – Ernest P.
  • Miejsce 3 – Magdalena Z.
  • pozostali uczestnicy: Danielle T., Aleksandra Z., Kacper B.,Ela Y.,Katarzyna s., Julia M., Gaia B., Alicja K., Wiktoria C., Viktor Z.,Marcel G., Amelia T., Ola Z., Liliana W., Remigiusz P., Wojciech P., Martyna B., Maja N.,Julian M.

KATEGORIA III – klasy IV – VI

• Miejsce 1 – Samuel Ch.
  • Miejsce 2 – Nicolas L.
  • Miejsce 3 – Eliza W. oraz Aleksander J.
  • pozostali uczestnicy: Oskar K., Patryk D., Benjamin S., Władysław K., Dominik W.,Klaudia S., Amelia M., Patrycja Ch., Daniella Z. Dariush S., Julia P., Szymon Ż., Lena R., Jan J., Nelly J., Aleksandra D.

KATEGORIA IV – klasy VII – A-level

• Miejsce 1 – Sara J.
  • Miejsce 2 – Weronika S.
  • Miejsce 3 – Zofia Sz.
  • Wyróżnienie – Oliver S.
  • pozostali uczestnicy: Maciej S., Gabriella Z., Julia J., Adam G.

KATEGORIA V – rodzice i nauczyciele

• Miejsce 1 – Małgorzata Z.
  • Miejsce 2 – Alicja Z.
  • Miejsce 3 – Anna M.
  • pozostali uczestnicy: Agnieszka C., Edyta T., Piotr D.

Oto wyniki konkursu wiedzy o Wyszyńskim:

KATEGORIA I – klasy IV – VI

Miejsce 1 – klasa VI a